Emlak Ekspertiz Nasıl Olunur?

Emlak Ekspertiz Nasıl Olunur?

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Emlak Ekspertiz Nasıl Olunur?

Günümüzün popüler meslekler arasında yer alan emlak ekspertiz nasıl olunur diye birçok kişi merak etmektedir. Firmamız alanında uzman Emlak ekspertiz personellerle yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktadır. Bu noktada eğer kaliteli bir emlak ekspertiz olunmak isteniyorsa mutlaka ilgili olan üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Bunun neticesinde gayrimenkul değerlemesinin yapılabilmesi için SPK tarafından belirlenmiş olan eğitimin alınarak sınavda başarılı olunması şartı da bulunmaktadır. Tüm bu hususlar aşıldıktan sonra mutlaka 3 yıllık alanında tecrübe şartı da yerine getirilmelidir.

Emlak Değerleme Uzmanı Nasıl Olunur?

Son derece zor olan şartların yerine getirilmesine bağlı olan emlak ekspertiz nasıl olunur sorusunun cevabı neticesinde bu mesleği yapmak isteyenler oldukça yüksek bir maaş elde edebilirler. Çünkü yapılacak olan mesleğin niteliği ve yasal sorumluluğu son derece yüksektir. Oldukça yüksek olan gayrimenkullerin fiyatlarının belirlenmesi ekspertiz hizmetinin verilmesi hukuki anlamda da belge niteliği taşıyan raporların hazırlanması büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Buna bağlı olarak emlak ekspertiz uzmanlarının alacak olduğu ücretler hayli dolgun olmaktadır. Firmamız bünyesinde hizmet vermekte olan bütün emlak ekspertiz uzmanlarımız alanında tecrübeli olan personeller oldukları için sıfır hata payı ile hizmet sunmaktadırlar. Firmamızın sunmuş olduğu geniş olan hizmet yelpazesinde konutların sitelerin fabrikaların endüstriyel tesislerin sanayi kurumlarının otellerin değerlemesi yapılabilmektedir. Ayrıca henüz üstüne bina inşa edilmemiş olan arsaların değerlemesi dahi bizim emlak ekspertiz hizmet portföyümüzde yer almaktadır. Bu işlemlerden sorumlu olan Emlak ekspertiz uzmanları disiplinli çalışmak sürekli olarak evrakların takibini yerine getirmek ve raporları etik ilkelere göre objektif bir şekilde hazırlamak zorundadır.

Nitelikli ve kariyerli bir meslek sahibi olmak isteyen birçok kişi emlak ekspertiz nasıl olunur diyerek bizimle iletişime geçmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi son derece disiplinli olan bu meslekte görevi yapabilmek için bütün şartlar yerine getirildiği takdirde firmamız gibi kaliteli değerleme kurumlarında çalışabilmektedir. Verilecek olan ekspertiz hizmetinin kalitesine bağlı olarak değişik şekillerde ücret kazanma olanağı da bulunmaktadır.