Garanti Mortgage’den “Yeşil Mortgage” kredisi

Garanti Mortgage’den “Yeşil Mortgage” kredisi

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

– Garanti Mortgage Genel Müdürü Atay: – “Çevreci ürün ve kampanyalarımızla ülkemizin geleceğine katkıda bulunacak

çözümler sunmaya devam edeceğiz”

İSTANBUL (AA) – Garanti , enerji verimliliği yüksek binaları kapsayan çevre dostu projeleri desteklemek amacıyla avantajlı faiz oranlarıyla “Yeşil ” kredisi kullandıracak.

Garanti Bankası açıklamasına göre, “Yeşil Mortgage” kredisi kapsamında, enerji kimlik belgesine sahip A ve B enerji sınıfındaki konut projelerinden ev alan müşterilere uygun koşullarda kredi seçenekleri sunulacak.

Garanti Mortgage böylece, enerji verimliliği yüksek binaların ve çevre dostu projelerin sayısının artmasına katkıda bulunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, kurum olarak, sürdürülebilirlik açısından ülke geleceğine katkı sağlayacak konut projelerini desteklemeye önem verdiklerini kaydetti.

Enerji verimliliği yüksek binalardan ve çevre dostu projelerden konut satın alacak müşteriler için avantajlı faiz oranlarıyla “Yeşil Mortgage” ürününü tasarladıklarını aktaran Atay, şunları ifade etti:

“Bu kapsamda, geçtiğimiz haziranda International Finance Corporation ile Türkiye’de ilk kez konut ipoteğine dayalı, Yeşil Mortgage kapsamındaki projeleri destekleyecek değerli bir anlaşmaya imza attık ve önemli bir fon yarattık. Ülkemizde enerji kimlik belgesine sahip binaların yüzde 0,5’i A, yüzde 30’u da B sınıfında bulunuyor. Sayının artması için yeşil binalardan ev satın alanların daha uygun şartlarda kredi kullanmasını destekliyoruz. Enerji verimliliğine sahip evlerin değeri hızla arttığı için Yeşil Mortgage kapsamında yer alan projelerden ev alanlar daha çok kazanacak. Çevreci ürün ve kampanyalarımızla ülkemizin geleceğine katkıda bulunacak çözümler sunmaya devam edeceğiz.”