Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar?

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar?

Günümüzde gayrimenkul değerleme işlemleri ile birlikte merak edilen konulardan birisi de gayrimenkul danışmanı ne iş yapar sorusudur. Yüksek niteliklere sahip ve Sermaye Piyasası Kurulu üzerinden lisans almış bir gayrimenkul danışmanı firmamız gibi nitelikli hizmetler sunan bir değerleme şirketi üzerinden hizmet verebilir. Bu denli yüksek niteliklere sahip uzmanlar ile birlikte ekspertiz işlemleri gerçekleştirirken firmamız hizmet noktasında; ev, arsa, fabrika, dükkan, depo, tersane, liman, alışveriş merkezi, konut, tarla ve benzeri birçok farklı gayrimenkul üzerinden işlem yapmaktadır. Gayrimenkul danışmanları bu yapılar ile ilgili olarak farklı kıstaslar kullanarak objektif bir değerleme işlemi gerçekleştirmektedir. Objektif işlem iki taraflı olarak alıcı ve satıcı için avantaj oluşturmaktadır.

Gayrimenkul Danışmanı İle Emlakçı Arasındaki Fark Nedir?

Firmamız gayrimenkullerin alım-satım işlemlerinde görev alan gayrimenkul danışmanı ne iş yapar sorusu sorulduğunda müşterilerimize sizin için en doğru ve geçerli değeri oluşturur cevabı verilmektedir. Danışmanlık hizmeti, sahip olunan gayrimenkulün veya satın alınması düşünülen gayrimenkulün gerçek değerinin belirlenmesi için başvurulan bir hizmettir. Bu hizmet noktasında firmamız talebe konu olan gayrimenkul için detaylı bir inceleme gerçekleştirir. Bu inceleme kapsamında gayrimenkulün yapı özellikleri, konumu ve fiziki özellikleri ile emsallerine göre durumu karşılaştırılır. Bu özellikler ve karşılaştırma sonrasında gayrimenkulün hali hazırda sahip olduğu değer ve gelecekte sağlayacağı getiriler hesaplanır. Bu hesaplamalar sonrasında danışman tarafından nitelikli ve geçerliliğe sahip bir rapor sunulur.

Gayrimenkul sahipleri ve alıcılar tarafından sorulan gayrimenkul danışmanı ne iş yapar sorusu kapsamlı bir şekilde cevaplanması gereken soruların başındadır. Çünkü ülkemizde günümüze kadar gelen sistemde gayrimenkul alım satımlarında toplumsal bazı normal belirlenmiş ve insanlar kendi aralarında oluşturdukları anlaşmalarla tahmini değerler üzerinden alım-satım yapmışlardır. Fakat günümüzde özellikle çok yüksek değer arz eden ve geleceğe dönük gayrimenkullerin alım veya satımında değerinde işlemler görmesinde, gayrimenkul danışmanlığı çok önemli bir yere sahiptir. Gayrimenkulün gerçek bir değerle işlem görmesi ve karlı bir yatırıma dönüşmesi için bu danışmanlık çok önemlidir.