Gayrimenkul Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Gayrimenkul Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul, varlığını ve önemini insan hayatında her zaman koruyan bir etkendir. Aynı zamanda sürekli değişen ve zenginleşen bir sektöre sahiptir. Hukuki çerçeveleri yasalarla belirlenmiş olan gayrimenkuller, taşınmaz malları ifade eder. Bunlar, arazi, arsa, bina, gemi ve tapu kütüğüne kaydedilebilen ürünlerdir. Günümüzde gayrimenkul alım satım işlemlerine büyük önem verilmekte ve önemi her geçen gün artmaktadır. Kişilerin ve kurumların bu konuda destek aldıkları kişiler ise gayrimenkul danışmanlarıdır. Peki gayrimenkul danışmanlığı nasıl yapılır? Öncelikle gayrimenkul danışmanlığı yapmanın yasal gerekleri vardır ve bunların yerine getirilmesi önceliklidir. Bunları yerine getiren kişiler ister bağımsız isterlerse bir danışmanlık firmasına bağlı olarak çalışabilirler. Prime Gayrimenkul Değerleme olarak 2009 yılından bu yana Türkiye’nin her ilinde gayrimenkul değerleme ve gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Binlerce tamamlanmış hizmetimizin yanında her geçen gün hizmetlerimiz genişleterek müşterilerimizin gayrimenkul danışmanlık ihtiyaçlarında yanlarında yer alıyoruz.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Nasıl Olunur?

Gayrimenkul danışmanlığı nasıl yapılır? Son düzenlemeler ile gayrimenkul danışmanlığı yapılabilmesi için daha önce var olan bazı bölümlerden mezun olma şartı kaldırılmıştır. Buna göre dört yıllık üniversite mezunu olan herkes bu mesleği yapabilecektir. Fakat öncelikle yeterlilik belgesinin alınması gerekiyor. Bunun için de Sermaye Piyasası Kurulunun yapmış olduğu lisanslama sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Dört yıllık bir bölüm bitirip kurulun lisanslama sınavını geçen herkes gayrimenkul danışmanı olarak çalışma hakkını elde edebiliyor.

Yeterlilik şartları basit gibi görünmekle birlikte gayrimenkul danışmanlığı oldukça zor bir görevdir. Çünkü gayrimenkul alanına ileri derecede hâkim olmak gerekir ve bu alan her gün yeni gelişmeler yaşamakla beraber, semte göre, gayrimenkulün konumuna göre ve daha birçok ayrıntıya göre değişmektedir. Gayrimenkul danışmanının bütün bunlara hâkim olması, müşterilerine kayıp yaşatmayacak bir hassasiyete sahip olması gerekmektedir. İşverenlerin genel fikri gayrimenkul değerleme nasıl yapılır sorusuyla birlikte iyi bir gayrimenkul danışmanı nasıl olurdur. Firmamız yılların deneyimi ve yaygın hizmet ağı sayesinde kadrolu uzman çalışanları ile gayrimenkul danışmanlığı ihtiyaçlarında en başarılı hizmeti sunabilmektedir.