Düzenlemeler, gayrimenkulde gerçek bir fırsat dönemini işaret ediyor

Düzenlemeler, gayrimenkulde gerçek bir fırsat dönemini işaret ediyor

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

– Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı: – “KDV, damga vergisi ve tapu harçlarından yapılan düzenlemeler, gayrimenkul alımı yapmak isteyenler için gerçek bir fırsat dönemini işaret ediyor” – Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kuzu: – “30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim teşviki ile yatırımcılar konut alım kararlarını hızlandıracaklardır”

İSTANBUL (AA) – Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “KDV, damga vergisi ve tapu harçlarından yapılan düzenlemeler, gayrimenkul alımı yapmak isteyenler için gerçek bir fırsat dönemini işaret ediyor” ifadesini kullandı.

Tapu harcı indirimine ilişkin yazılı açıklama yapan Kabadayı, gayrimenkul sektörü için oldukça önemli bir iyileştirme yapıldığını belirtti.

Kabadayı, “Son aylarda hükumetimiz tarafından hayata geçirilen düzenlemeler öncelikle vatandaşımıza daha sonra ülkemiz ekonomisine katma değer sağlıyor. Bu düzenlemeler ile birliktegayrimenkul sektörü olarak bu yılı da yeni bir rekor ile kapatacağız. KDV, damga vergisi ve tapu harçlarından yapılan düzenlemeler, gayrimenkul alımı yapmak isteyenler için gerçek bir fırsat dönemini işaret ediyor” ifadelerini kullandı.

– “Yatırımcılar konut alım kararlarını hızlandıracaklardır”

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu da gayrimenkul sektörünün merakla beklediği tapu harçlarında indirime gidilmiş olmasının sevindirici bir haber olduğunu dile getirdi.

Kuzu, “Hükumetimizin verdiği destek ile 2017 yılı sektörümüz için güzel gelişmelerle başladı ve devam ediyor. Tüm yatırımcılar için önem taşıyan ve satış değerinin yaklaşık yüzde 4’ünü bulan tapu harçlarının indirilmesi sektörümüze ivme kazandıracak önemli bir konu. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim teşviki ile yatırımcılar konut alım kararlarını hızlandıracaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.