Ev Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Ev Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Ev Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Eğer bir şekilde ev almak veya evinizi satmayı düşünüyorsanız mutlaka ev ekspertizi nasıl yapılır diye araştırmak zorundasınız. Bu araştırmalar neticesinde firmamızla iletişime geçerseniz dünya standartlarında ev ekspertiz hizmetini satın alabilirsiniz. Böylece sorunsuz bir şekilde evinizi satabilir veya yeni bir ev satın alabilirsiniz. Bu noktada alıcı ve satıcı tarafın zarara uğramaması için firmamız son derece tecrübeli olan gayrimenkul değerleme uzmanları ile çalışmaktadır. Ekspertiz firması olarak sunmuş olduğumuz bütün hizmetler denetlemeye açık ve şeffaf yönetim anlayışı yeleği raporlandırılmaktadır. Böylece müşterilerimizin güvenini kazanan kaliteli hizmetlere imza atmaktayız.

Gayrimenkul Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Birçok müşterimizin merak ettiği ev ekspertizi nasıl yapılır sorusuna verilecek olan ilk cevap evin satışa sunulacak olduğu gün için belirlenmiş olan fiyatın etik ölçütlerle ortaya konması şeklinde olmalıdır. Bu sebeple müşterilerimiz bizimle iletişime geçerek ev ekspertiz raporu talebinde bulunduklarında hemen gayrimenkul değerleme uzmanlarımızla müşterilerimizi buluşturmaktayız. Bunun neticesinde evin bulunmuş olduğu lokasyon ile ilgili bütün araştırmalar uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Çünkü evin değerini belirleyen en önemli unsur evin konuşlandırılmış olduğu lokasyondur. Özellikle merkezi olan yerlerde fiyatlar oldukça yüksek seviyelerde seyrederken dışarılara doğru çıkıldıkça daha ekonomik fiyatlar ön plana çıkabilmektedir. Ayrıca evin değerinin tam olarak belirlenebilmesi için evin yapı unsurlarının, içerisinde oturulan ve işletme olarak kullanılıyorsa hangi alanda faaliyet gösterildiği de belirleyici olan unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte evin ömrü ve daha pek çok unsur ekspertiz raporu hazırlanırken uzmanlarımız tarafından dikkate alınmaktadır.

Gerek bireysel anlamda gerekse kurumsal taleplerde ev ekspertizi nasıl yapılır diye merak etmenize gerek yok. Çünkü firmamızda yer alan ekspertiz uzmanlarımızın tamamı etik kurallara ve bilimsel ölçütlere göre ekspertiz işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bunun neticesinde zaten size mutlaka hazırlanmış olan rapor sunulacaktır. Ortalama 3 iş günü içerisinde hazırlanmakta olan raporların hukuki anlamda da belge niteliği taşımaktadır. Bu yönüyle ortaya çıkmış olan raporlar evlerin alım ve satımlarında, kiralama işlemlerinde, devirlerinde kullanılabilmektedir.