TOKİ’nin, 18 i̇ldeki 139 arsası satışa çıktı

TOKİ’nin, 18 i̇ldeki 139 arsası satışa çıktı

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

Prime Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık

İSTANBUL (AA) – Turyap, 18 i̇lde 750 mi̇lyon liralık 139 TOKİ arsasını satışa çıkardı.

Turyap tarafından yapılan açıklamaya göre, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) ait İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere toplamda 18 ildeki 139 arsa, 3 Ağustos Perşembe günü saat 13.30’da Turyap’ın düzenleyeceği açık artırma ile satışa sunulacak.

Turyap’ın organize ettiği açık artırmada konut, ticari, eğitim, sağlık, sosyal-kültürel, akaryakıt, dinlenme tesisi imarlı arsalar için İstanbul, Ankara, İzmir müzayede salonlarından ve eş zamanlı olarak internetten teklifler alınacak. İnşaat şirketleri, kooperatifler, gayrimenkul geliştirme şirketleri, müteahhitler, arsa yatırımı yapmak isteyenler söz konusu arsalara açılış fiyatlarından az olmamak üzere tekliflerini sunacak.

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere; Adana, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Karabük, Kayseri, Mersin, Samsun, Siirt, Tekirdağ ve Van arsa satışlarının bulunduğu iller arasında yer alıyor. Söz konusu illerde konut, ticari, eğitim, sağlık, sosyal-kültürel, akaryakıt, dinlenme tesisi imarlı arsalar bulunuyor.

İstanbul’da konut, eğitim, sağlık ve akaryakıt imarlı; İzmir’de konut, akaryakıt ve dinlenme tesisi imarlı; Ankara’da ticaret, konut ve eğitim imarlı arsalarla birlikte diğer illerin de bulunduğu arsaların açılış bedelleri toplamı 750 milyon lira oldu. Bu arsalardan öne çıkan Adana’da 40 dönüme yakın ticaret imarlı arsa 79 milyondan; İzmir Bornova’da 136 dönüme yakın toplu iş yeri, ticaret, ibadet, belediye hizmet birimi, akaryakıt, LPG ve servis istasyonu, park ve otopark imarlı arsa ise 78 milyondan satışa çıkan en yüksek bedelli arsalar oldu.