Gayrimenkulün Gerçek Değeri İçin Konut Ekspertiz Raporu

Konutlar; birer yatırım aracı olarak ve yerleşim aracı olarak satın alınan ve uzun yıllar boyunca değerinden yüksek miktarlar kaybetmeyen gayrimenkullerdir. Bu gayrimenkullerin ilerleyen dönemlerde satılması veya yeni bir konut alınması için değerleme işlemleri yapılarak gerçek fiyatlarının öğrenilmesi önemli bir noktadır. Firmamız tarafından sunulan hizmetler sayesinde konutların gerçek değerleri ile işlem görmesi sağlanmaktadır. Vermiş olduğumuz konut ekspertiz raporu hizmeti sayesinde bir gayrimenkul olarak konutların piyasadaki eş değerlerine göre ve kendine has özelliklerine göre gerçek değerleri belirlenmektedir. Rapor içeriğinde tüm özellikleri dikkate alınarak gayrimenkulün satımının nasıl yapılması gerektiği ve banka kredisi kullanılması noktasında sağlanacak işlemler belirlenebilmektedir.


Ev Almadan Önce Konut Ekspertiz Raporu

Bir ev satın almak insanların hayatında en önemli karar noktalarından biridir. Bu kritik karar noktasında satın alınacak konutun özellikleri, değeri ve ileriye dönük olarak sağlayacağı yatırım avantajları düşünülerek işlem yapılmalıdır. Çünkü konutlar sadece yerleşim amaçlı olarak değil ailelerin ve kişilerin geleceğe dönük bir güvence olarak da satın aldığı gayrimenkullerdir. Aynı şekilde konut sahipleri de satışa çıkarmak istedikleri gayrimenkullerin için kar elde etmeyi ve doğru bir işlem gerçekleştirmeyi talep etmektedir. Bu neden ile birçok müşterimiz tarafından konutların alım satım işlemleri öncesinde firmamızın lisanslı uzmanlarının sunduğu konut ekspertiz raporu talep edilmektedir. Bu rapor konutun gerçek değerinin belirlenmesi ve doğru fiyatlar ile işlem görmesini sağlamaktadır.


Doğru Bir Şekilde Hazırlanmış Konut Ekspertiz Raporu

Firmamız tarafından sunulan konut ekspertiz raporu hizmetlerinde tüm noktalara dikkat edilerek hatasız işlemler gerçekleştirilmektedir. Firmamız prensipleri gereği genel bir bilgilendirme amacıyla müşterilerimize ekspertiz raporlarında lisanslı uzmanların hizmet vermesi ve rapor içeriğinin doğru bir şekilde ele alınması gibi noktalar mutlakıyetle belirtilmektedir. Doğru bir rapor elde edilmesi için uzmanlar tarafından binanın kimlik ve açık adresi, konutun sahibi ve türü, konutun bina katı ve yaşı, hali hazırdaki imar durumu ve fiziksel özellikleri değerlendirilmelidir. Doğru bir şekilde değerleme yapılmadığını düşündüğünüz takdirde rapora itiraz etmeniz ve tekrar inceleme yapılmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır.